Portugalia już
Portugalia
Portugalia już od 879 zł

15 lat doświadczenia

Od 1999 roku z naszych usług skorzystało ponad 90 000 klientów!

Wszystkie oferty w 1 miejscu

Porównuj i wybieraj spośród 120 000 wakacyjnych ofert 80 biur podróży!

Gwarancja najniższej ceny

Wycieczki kosztują dokładnie tyle, ile u organizatorów!

Portugalia, Madera

Hotel Raga 2 osoby, 19.01-26.01, 7 dni wylot z Berlin

7 dni, RO - Bez wyżywieniaod 1 729 zł
Portugalia, Wybrzeże Lizbońskie

Hotel Baia 2 osoby, 05.01-12.01, 7 dni wylot z Berlin

7 dni, BB - Śniadanieod 1 802 zł
Portugalia, Madera

Pestana Village Garden Hotel 2 osoby, 19.01-26.01, 7 dni wylot z Berlin

7 dni, BB - Śniadanieod 1 959 zł
Portugalia, Wybrzeże Lizbońskie

Arribas Sintra Hotel 2 osoby, 05.01-12.01, 7 dni wylot z Berlin

7 dni, BB - Śniadanieod 1 963 zł

Portugalia Last Minute

Więcej ofert

Portugalia All Inclusive

Więcej ofert

Przewodnik po Portugalii...

Bezchmurna noc
24°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
75%
Ciśnienie:
1023 hPa
Wiatr:
17 km/h360°
Słonecznie
26°C
Słonecznie
23°C
Prognoza pogody w Portugalii
Leżąca na Półwyspie Iberyjskim Portugalia jest najdalej wysuniętym na zachód państwem Europy. Od zachodu oblewają ją wody Oceanu Atlantyckiego. Portugalia posiada wiele zakątków mogących oczarować turystów, a także bogatą kulturę i wspaniałą kuchnię. Zwiedzanie najlepiej rozpocząć od stolicy kraju, Lizbony z uroczą XVIII wieczną dzielnicą Baixa i Rossio, a także Alfamą, gdzie pośród wąskich, pełnych zakamarków uliczek słychać wieczorami pełen tęsknoty głos pieśniarzy fado i niepowtarzalne brzmienie portugalskiej gitary. Prawdziwym arcydziełem jest zachodnia część miasta z wieżą Belem i klasztorem Hieronimitów wpisanym na listę UNESCO. Innymi ciekawymi miejscami w Portugalii, jest drugi dom pieśni fado oraz miejsce narodzin wyśmienitego, wzmacnianego wina portugalskiego – miasto Porto. Często odwiedzanym miejscem jest też Fatima – centrum kultu maryjnego. Portugalia to także klifowa linia wybrzeża w południowym regionie kraju – Algarve i piękne plaże, jak np. Praia da Marinha w Lagoa, która uchodzi za jedną z najpiękniejszych na świecie. Kolejnym uroczym miejscem należącym do tego niewielkiego kraju jest górzysta Wyspa Madera, z bujną podzwrotnikową roślinnością.
 • Madera i Porto Santo – archipelag wysp wulkanicznych, leżących na Oceanie Atlantyckim.
 • Azory – archipelag dziewięciu wysp wulkanicznych, leżących 1500 km od wybrzeży Półwyspu Iberyjskiego.
 • Algarve – prowincja zajmująca południowe wybrzeże kraju, ze stolicą w Faro.
 • Portugalia Południowa – region chętnie odwiedzany przez turystów, to tu znajduje się stolica kraju i malownicze wybrzeże Costa de Lisboa.
 • Portugalia Centralna – region położony pomiędzy rzekami Douro i Tag, w centralnej Portugalii.
 • Portugalia Północna – część Portugalii leżąca na północ od rzeki Douro.
 • Najważniejsze miasta: Lizbona, Sintra, Fatima, Porto, Faro, Funchal.
 • Najciekawsze atrakcje turystyczne: stare miasto w Lizbonie, rezydencja portugalskich królów (lista Unesco), Bazylika Matki Boskiej Różańcowej, zespoły architektury Evona, Park Narodowy Peneda – Gares, Region winiarski Alto Douro, Park Archeologiczny Doliny Coa.
 • Najpopularniejsze regiony turystyczne: Madera i Porto Santo, Azory, Algarve.
Dolina Tagu dzieli Portugalię na dwie części: północną – górzystą i południową – nizinną. Wyżyny i góry zajmują 70 % powierzchni kraju. Na północy znajdują się Góry Kantabryjskie. Między dolinami Douro i Tag ciągną się góry Serra da Estrala, gdzie znajduje się najwyższe wzniesienie Portugalii – szczyt Mahao (1991 m n.p.m.). Niziny towarzyszą wybrzeżom atlantyckim i dolnym biegom Tagu i Sado.
Klimat Portugalii jest podzwrotnikowy, pośredni między morskim i kontynentalnym. W północnej, atlantyckiej części Portugalii przeważają lasy z duzym udziałem dębów, rośnie tu także sosna, w krajobrazie widoczne są sady oliwne i plantacje winorośli. Utworzono jeden Park Narodowy Penda – Gerez oraz wiele rezerwatów. Wśród zwierząt można wyróżnić swojskie dziki, lisy, zające, w górach Serra da Estrala i na północy żyją wilki, borsuki, jelenie i wydry. Z mniej znanych zwierząt można wymienić podobną do kota żenetę zwyczajną, rysia iberyjskiego i zagrożoną wyginięciem mniszkę śródziemnomorską (fokę zamieszkującą wybrzeże przepięknej Madery).
W starożytności terytorium dzisiejszej Portugalii zamieszkiwały plemiona luzytańskie i celtyckie, podbite w III w. p.n.e. przez Kartagińczyków. Po załamaniu się potęgi Kartaginy, półwysep opanowali Rzymianie. W czasach wędrówek ludów kraj dostał się pod panowanie Wizygotów. Zdobycie Lizbony i powiększanie terytorium miało miejsce w XII wieku, kiedy to ostatecznie ukształtowały się granice. We wczesnym średniowieczu architektura Portugalii rozwijała się pod wpływem francuskiego budownictwa romańskiego, gotyk wprowadzili z końcem XII w. Cystersi.
Epoka odkryć geograficznych pozostawiła po sobie wiele klasycystycznych budowli jak kościoły i klasztory. W 1640 r. Portugalia ogłosiła niepodległość wykorzystując wojnę hiszpańsko – francuską w Katalonii.
 • Plaże nad samym oceanem służą kąpielom słonecznym, spacerom oraz grze w piłkę siatkową.
 • Skały umożliwiają wspinaczki, wysokie góry zachęcają do wędrówek i podziwiania pięknych krajobrazów.
 • Uczestnictwo w różnorodnych festiwalach: fado, teatralnym, filmów science fiction.
 • Santarém – miejscowość znana z walk byków.
 • Możliwość uprawiania sportów wodnych m.in. windsurfing, żeglarstwo, nurkowanie.
 • Znajdują się tu także uzdrowiska – zasoby gorących źródeł (można tu leczyć: choroby układu pokarmowego, kobiece, reumatyczne).
 • Waluty – Euro €
 • Wizy – nie są wymagane dla turystów z Polski.
 • Czas – przesuwamy zegarek o 1h do tyłu.