Zawietrzne Algarve - wakacje już od 1129 zł

Na wakacje: Zawietrzne Algarve, Portugalia

Przewodnik turystyczny: Portugalia/ Algarve/ Zawietrzne Algarve

Możliwe przejściowe opady deszczu
20°C
Opady:
0.3 mm
Zachmurzenie:
89%
Ciśnienie:
1013 hPa
Wiatr:
30 km/h264°
Region w południowej Portugalii słynący z łagodnego klimatu i ciągnących się kilometrami szerokich, piaszczystych plaż. Obok znanych kurortów można tu znaleźć spokojne miasteczka będące dawnymi wioskami rybackimi, w których można odpocząć od zgiełku miasta i codziennych problemów. Liczne pola golfowe ukryte są wśród bujnej roślinności śródziemnomorskiej. Bliskość Hiszpanii to idealna okazja do zrobienia sobie wycieczki za granicę.

Geografia i położenie

Wschodnia część Algarve położona w południowej Portugalii, nad samym morzem. Charakteryzuje się łagodnym klimatem śródziemnomorskim. Lata bywają tu upalne, ale klimat łagodzony jest bryzą od morza, natomiast zimy są deszczowe i wietrzne. Nad samym morzem rozciągają się szerokie piaszczyste plaże, natomiast tereny w głąb lądu porośnięte są roślinnością śródziemnomorską. Łatwo napotkać tu gaje oliwne czy pomarańczowe, drzewka figowe i cytrynowe, migdałowce. Teren jest dosyć płaski w większości, dlatego dostępny dla osób starszych i niepełnosprawnych. Wody morza są dosyć łagodne, a to za sprawą wpływających do nich w tym regionie wód rzeki Gliao.

Historia i zwiedzanie

Każde miasto ma tutaj swoją historię. Region jako taki od najdawniejszych czasów odwiedzany był przez Fenicjan, potem stał się prowincją rzymską. Prężnie rozwijał się pod rządami Maurów, którzy zostali wyparci przez Portugalczyków. Niestety wiele zabytków zostało zniszczonych podczas słynnego trzęsienia ziemii z 1755r. Małe wioski rybackie, dziś zamienione na kurorty turystyczne w większości zachowały klimat sennych miasteczek i można w nich fantastycznie odpoczywać.

Bezsprzecznie największą atrakcją turystyczną jest tu Tavira - miasto o fascynującej historii i licznych zabytkach takich jak stary zamek czy most na rzece pochodzący jeszcze z czasów rzymskich. Z całą pewnością warte zwiedzenia jest też Nawietrzne Algarve ze swoimi kurortami i złotymi skałami. Można także wybrać się do Hiszpanii - Zawietrzne Algarve to region Portugalii położony najbliżej granicy.

Atrakcje i sporty

 • Golf - Algarve to raj dla miłośników golfa
 • sporty wodne - oferta na plaży
 • jazda konna - kilka stadnin, ciekawe trasy
 • spacery - piękna okolica, łagodny klimat
 • rejsy łodzią - okolicę warto podziwiać też od strony morza

Rozrywka, zakupy i gastronomia

 • Miłośnicy nocnego życia i zakupów powinni udac się chociaż na kilka godzin do miasteczka Tavira, które pełne jest sklepików z pamiątkami, restauracji i dyskotek. Ale nawet w najmniejszej miejscowości znajdziemy kilaka restauracyjek czy barów.
 • Z całą pewnością warto skosztować tu owoców morza i świeżych ryb, a obowiązkowym trunkiem jest oczywiści portugalskie wino.
 • Każdy region jest tu wyspecjalizowany w innym gatunku, a w wyborze na pewno pomoże kelner.

Plaże

Piękne, ciągnące się w nieskończoność plaże o złotym piasku. W sezonie niektóre miejsca mogą być zatłoczone, ale wystarczy udać się kilkaset metrów dalej, by zaznać odrobiny intymności. W większych kurortach leżaki i parasole dostępne do wynajęcia. Przy plaży restauracje i bary. Długie połacie piasku to doskonała okazja do zaznania długich spacerów owianych morską bryzą.

Dodatkowe informacje

 • www.algarvegolf.org- linki do stron o polach golfowych w regionie.


Zawietrzne Algarve, Portugalia - prognoza pogody

 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  20°C
  opady:
  1.4 mm
  zachmurzenie:
  89%
  wilgotność:
  46%
  widoczność:
  9 km
  ciśnienie:
  1013hPa
  wiatr:
  271°   30 km/h
  wsch. słońca:
  06:26
  zach. słońca:
  20:27
 • Częściowe zachmurzenie
  min.12°C max.19°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  284°   27 km/h
  wsch. słońca:
  06:25
  zach. słońca:
  20:28
 • Częściowe zachmurzenie
  min.13°C max.22°C
  opady:
  0.1 mm
  wiatr:
  290°   28 km/h
  wsch. słońca:
  06:24
  zach. słońca:
  20:28
 • Częściowe zachmurzenie
  min.12°C max.23°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  316°   27 km/h
  wsch. słońca:
  06:23
  zach. słońca:
  20:29
 • Częściowe zachmurzenie
  min.14°C max.25°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  330°   36 km/h
  wsch. słońca:
  06:23
  zach. słońca:
  20:30

Zawietrzne Algarve - klimat w Portugalia